Хороші звички

За будь-яких обставин виконувати вправи для ніг

Якщо по роботі вам доводиться довго стояти або сидіти, то необхідно робити короткі перерви, протягом яких слід ходити та/або робити кругові рухи ногами. Під час довгих поїздок на автомобілі, поїзді або в літаку потрібно вставати і ходити упродовж декількох хвилин, це сприяє кровообігу і забезпечує венозне повернення крові.

Вибрати правильний вид спорту

Joggen

Регулярні заняття ходьбою в правильному взутті – краща вправа для відновлення венозного кровообігу. Скорочення м’язів гомілки стимулює відтік венозної крові до серця. Гімнастичні вправи, їзда на велосипеді, танці й плавання покращують венозний відтік.

З іншого боку, заняття такими видами спорту, як теніс, сквош, гандбол і баскетбол не рекомендуються, оскільки під час них вени розширюються, а венозне повернення крові сповільнюється.

Уникати тривалого перебування поблизу джерел тепла

Тепло сприяє розширенню вен. Тому слід уникати тривалого перебування на сонці, використання гарячого воску, систем підігріву підлоги, гарячих ванн і саун.

Woman legs with cramp.

Віддавати перевагу більш низьким температурам

Ältere Frau macht Wechselbäder

Щоденне обливання ніг прохолодною водою після душу активує функціонування вен, а також зменшує відчуття тяжкості та болю в ногах. Прогулянки біля водойм поєднують прохолоду і фізичне навантаження.

Позбавитися від запору і боротися із зайвою вагою

mid age woman having stomach pain

Запори і зайва вага викликають підвищення венозного тиску, але з ними можна боротися шляхом дотримання дієти з високим вмістом клітковини, вживання достатньої кількості рідини (близько 1,5 л води на день), а також за допомогою обмеження споживання насичених жирів (вершкового масла, червоного м’яса).

Носити вільний одяг

Занадто вузький одяг стискає вени і перешкоджає венозному поверненню крові. Носіть вільний одяг, уникайте вузьких штанів, корсетів, поясів і щільно обтислих еластичних (не компресійних) панчіх.

Носити взуття на зручних підборах

legsТуфлі на високих підборах, а також туфлі без підборів не забезпечують достатнього тиску, щоб сприяти венозному поверненню крові. Тому в ідеалі слід носити взуття з підбором близько 3 або 4 см.

Поліпшувати венозне повернення крові під час сну

Зменшити застій крові у венах під час сну можна за допомогою виконання перед сном декількох рухів ногами як при їзді на велосипеді, а також піднявши ножний кінець ліжка приблизно на 10-15 см (за допомогою подушки тощо).

Якомога частіше масажувати ноги

Повернення венозної крові можна стимулювати за допомогою масажу ніг від стопи до стегна у напрямку венозного кровообігу.

Seniorin massiert ihre Beine

Регулярно приходити на прийом до лікаря

Female doctor talking to patient

Як тільки ви відчули біль, важкість у ногах, з’явилися набряклість або «некрасиві» вени – негайно зверніться до лікаря, щоб якомога раніше діагностувати хронічне захворювання вен і почати лікування. Повідомте свого лікаря про вагітність або застосування гормональної терапії, оскільки і те й інше може посилювати симптоми хвороби.

Регулярний огляд лікаря відіграє важливу роль у виборі оптимального методу лікування. Варіанти терапії більш докладно описані в розділі  Рішення .

Поділитися:

  •  
  •  
  • 1
  •