Питання та відповіді

Як розпізнати хронічне захворювання вен?

Ваші симптоми схожі на симптоми хронічного захворювання вен. Вам слід проконсультуватися з лікарем, оскільки існують різні способи розв’язання вашої проблеми.

Це симптоми, пов’язані з хронічним захворюванням вен, яке викликане порушенням венозного кровообігу. Посилення проблеми можна уникнути, якщо внести зміни в спосіб життя (див. розділ  “Хороші звички”). Крім того, слід проконсультуватися з лікарем, оскільки існують ефективні методи лікування, які можуть дозволити зупинити прогресування захворювання та запобігти ускладненням.

Такі симптоми пов’язані з венозним застоєм, який виникає на тлі тривалого перебування в положенні сидячи. Залежно від інтенсивності болю це може вказувати на хронічне захворювання вен. Вам слід проконсультуватися з лікарем, оскільки існують різні способи розв’язання вашої проблеми (див. розділ  “Рішення”).

Такі симптоми пов’язані з венозним застоєм, який виникає на тлі тривалого перебування в положенні стоячи. Це може бути хронічне захворювання вен. Вам слід проконсультуватися з лікарем, оскільки існують різні способи розв’язання вашої проблеми.
Якщо ви регулярно відчуваєте хоча б один із цих симптомів під кінець дня, а саме: тяжкість, біль у ногах, відчуття набряклості, судоми в нічний час, відчуття свербежу та занепокоєння в ногах; та/або у вас наявні такі ознаки, як варикозне розширення вен та/або набряк ніг, відразу слід проконсультуватися з сімейним лікарем. Ваш сімейний лікар проведе клінічне обстеження і, якщо потрібно, направить вас до фахівця (хірурга або ангіолога) для наступних обстежень.
Зазвичай лікарі використовують клінічне обстеження з простим візуальним оглядом ніг. Під час виявлення патології пацієнт направляється на дуплексне сканування вен нижніх кінцівок для оцінки венозного кровообігу та стану клапанів.

Які зміни в способі життя допоможуть запобігти розвитку симптомів хронічного захворювання вен?

Це залежить від виду спорту, яким ви займаєтеся. Деякі види спорту, такі як ходьба, їзда на велосипеді, плавання і танці, корисні, оскільки вони покращують венозний кровообіг завдяки скороченню м’язів ніг. З іншого боку, такі види спорту, як теніс, баскетбол та футбол, не рекомендуються, тому що під час занять ними вени розширюються, а венозне повернення крові сповільнюється.

Усі гормональні препарати негативно позначаються на венах. Наприклад, у разі наявності в анамнезі флебіту протизаплідні таблетки протипоказані. Однак інтенсивність впливу залежить від типу таблетки, оскільки існують різні дози. Гормональні препарати нового покоління, які містять низьку дозу прогестину та/або естрогену, мають незначний вплив на варикозне розширення вен, на відміну від протизаплідних засобів старого покоління, які можуть збільшувати ризик його розвитку. Щоб підібрати найбільш безпечні для вас протизаплідні таблетки, вам слід проконсультуватися з гінекологом.

Вагітність, як правило, не викликає багато проблем. Проблем можна уникнути завдяки змінам у способі життя (див. розділ   “Поради” ). Крім того, якщо у вас спостерігаються будь-які симптоми або ознаки хронічного захворювання вен, можна застосовувати ефективні методи лікування, які допоможуть їх зменшити та запобігти ускладненням навіть у вагітних жінок.
Ви можете полегшити венозне повернення крові, піднявши кінець ліжка на 10-15 см, але
за умови, що ви не страждаєте на серцеву недостатність.
Надмірна вага й ожиріння вважаються факторами ризику, які призводять до розвитку венозної недостатності. Це означає, що боротьба із зайвою вагою може допомогти у зменшенні симптомів.
Поява варикозного розширення вен частково пов’язана з генетичними факторами і чинниками навколишнього середовища. Дотримуючись здорового способу життя та рекомендацій вашого лікаря, можна знизити ризик розвитку захворювання та/або його прогресування у важчі стадії. Крім того, вже з появою ранніх ознак хронічного захворювання вен можна використовувати ефективні методи лікування (наприклад, компресійну терапію та веноактивні лікарські препарати в поєднанні зі змінами способу життя), щоб зупинити прогресування і запобігти розвитку ускладнень.

Як щодо розвитку хронічного захворювання вен?

Це може бути хронічне захворювання вен. Воно прогресує і може призвести до варикозного розширення вен, набряків або навіть виразок.
Хронічне захворювання вен – це хронічне та прогресуюче захворювання, викликане запальним процесом в стінці вени (див. розділ “Розуміння”). Як наслідок, воно може призвести до варикозного розширення вен, набряків або навіть виразок. Саме тому дуже важливо розпочати лікування на самому початку захворювання.

Перевірте свої вени!

Цей швидкий опитувальник дозволить вам оцінити потенційний ризик розвитку хронічного захворювання вен або його відсутність

Перевірте свої вени!

Цей швидкий опитувальник дозволить вам оцінити потенційний ризик розвитку хронічного захворювання вен або його відсутність