Питання та відповіді

Як розпізнати хронічне захворювання вен?

Іноді у мене вже болять ноги, я відчуваю тяжкість і набряклість. Чи страждаю я від порушення венозного кровообігу?

Ваші симптоми схожі на симптоми хронічного захворювання вен. Вам слід проконсультуватися з лікарем, оскільки існують різні способи вирішення вашої проблеми.

До кінця дня у мене втомлюються і болять ноги. Що це може бути і що я можу зробити?

Це симптоми, пов’язані з хронічним захворюванням вен, яке викликане порушенням венозного кровообігу. Посилення проблеми можна уникнути, якщо внести зміни в спосіб життя (див. розділ «Хороші звички»). Крім того, слід проконсультуватися з лікарем, тому що існують ефективні методи лікування, які можуть дозволити зупинити прогресування захворювання і запобігти ускладненням.

Після перельотів у мене часто набрякають і болять ноги. Чим це викликано?

Businesswoman Sleeping In Private Jet

Це пов’язано з венозним застоєм, який виникає на тлі тривалого перебування в положенні сидячи. Залежно від інтенсивності болю це може вказувати на хронічне захворювання вен. Вам слід проконсультуватися з лікарем, оскільки існують різні способи вирішення вашої проблеми (див. розділ «Рішення»).

На роботі я багато часу проводжу стоячи. До кінця дня ноги часто набрякають і болять. Чим це викликано?

Це пов’язано з венозним застоєм, який виникає на тлі тривалого перебування в положенні стоячи. Це може бути хронічне захворювання вен. Вам слід проконсультуватися з лікарем, оскільки існують різні способи вирішення вашої проблеми.

Коли і до кого слід звертатися?

Якщо ви регулярно відчуваєте хоча б один із цих симптомів в кінці дня, а саме: тяжкість, біль у ногах, відчуття набряклості, судоми ночами, відчуття свербежу та занепокоєння в ногах; та/або за наявності таких ознак, як варикозне розширення вен та/або набряк ніг, відразу слід проконсультуватися з дільничним терапевтом. Ваш дільничний терапевт проведе клінічне обстеження і, за необхідності, направить вас до фахівця (хірурга або ангіолога) для наступних обстежень.

Як мій лікар може визначити, що у мене хронічне захворювання вен?

В основному лікарі використовують клінічне обстеження з простим візуальним оглядом ніг. При виявленні патології пацієнт направляється на дуплексне сканування вен нижніх кінцівок для оцінки венозного кровообігу та стану клапанів.

Які зміни в способі життя допоможуть запобігти розвитку симптомів хронічного захворювання вен?

Чи можуть заняття спортом затримати розвиток хронічного захворювання вен?

marathon athlete running on streetЦе залежить від виду спорту, яким ви займаєтеся. Деякі види спорту, такі як ходьба, їзда на велосипеді, плавання і танці, корисні, оскільки вони покращують венозний кровообіг завдяки скороченню м’язів ніг. З іншого боку, такі види спорту, як теніс, баскетбол та футбол не рекомендуються, тому що під час занять ними вени розширюються, а венозне повернення крові сповільнюється.

Чи може протизаплідна гормональна таблетка викликати варикозне розширення вен?

Colorful contraceptive pills strips.

Усі гормональні препарати негативно позначаються на венах. Наприклад, у разі наявності в анамнезі флебіту протизаплідні таблетки протипоказані. Однак інтенсивність впливу залежить від типу таблетки, оскільки існують різні дози. Таблетки нового покоління, які містять низьку дозу прогестину та/або естрогену, мають незначний вплив на варикозне розширення вен, на відміну від таблеток старого покоління, які можуть збільшувати ризик його розвитку. Щоб підібрати найбільш безпечні для вас протизаплідні таблетки, вам слід проконсультуватися з гінекологом.

Вагітність – фактор ризику для хронічного захворювання вен. Що я можу зробити, аби знизити його?

Pregnant East Indian WomanВагітність, як правило, не викликає багато проблем. Проблем можна уникнути завдяки змінам у способі життя (див. розділ «Поради»). Крім того, якщо у вас спостерігаються будь-які симптоми або ознаки хронічного захворювання вен, можна застосовувати ефективні методи лікування, які допоможуть зменшити симптоми і попередити ускладнення навіть у вагітних жінок.

Чи сприяє венозному поверненню крові сон зі злегка піднятими ногами?

Так, піднявши ножний кінець ліжка на 10-15 см, ви полегшите венозне повернення крові, але тільки за умови, що ви не страждаєте серцевою недостатністю.

Чи може втрата ваги полегшити мої симптоми?

Надмірна вага й ожиріння вважаються факторами ризику, які призводять до розвитку венозної недостатності. Це означає, що боротьба із зайвою вагою може допомогти у зменшенні симптомів.

Чи є спосіб боротьби з варикозним розширенням вен?

Поява варикозного розширення вен частково пов’язана з генетичними факторами і чинниками навколишнього середовища. Дотримуючись здорового способу життя та рекомендацій вашого лікаря, можна знизити ризик розвитку захворювання та/або його прогресування в більш тяжкі стадії. Крім того, вже з появою ранніх ознак хронічного захворювання вен можна використовувати ефективні методи лікування (наприклад, компресійну терапію та веноактивні лікарські препарати в поєднанні зі змінами способу життя), щоб зупинити прогресування і запобігти розвитку ускладнень.

Як щодо розвитку хронічного захворювання вен?

Спочатку я відчував тільки важкість у ногах, але тепер з’явилися біль і відчуття набряку. Ці симптоми можуть погіршуватися?

Це може бути хронічне захворювання вен. Воно прогресує і може призвести до варикозного розширення вен, набряків або навіть виразок.

Мій лікуючий лікар поставив мені діагноз «хронічне захворювання вен». Як розвиватиметься хвороба без будь-якого лікування?

Хронічне захворювання вен – це хронічне і прогресуюче захворювання, викликане запальним процесом в стінці вени (див. розділ «Розуміння»). Як наслідок, воно може призвести до варикозного розширення вен, набряків або навіть виразок. Саме тому дуже важливо приступити до лікування на самому початку захворювання.

Поділитися:

  •  
  •  
  • 1
  •