Хороші звички

Якщо по роботі вам доводиться довго стояти або сидіти, то необхідно робити короткі перерви, протягом яких слід ходити та/або робити кругові рухи ногами. Під час тривалих поїздок автомобілем, потягом чи літаком потрібно вставати та ходити упродовж декількох хвилин, це сприяє кровообігу і забезпечує венозне повернення крові.

Регулярні заняття ходьбою в правильному взутті – краща вправа для відновлення венозного кровообігу. Скорочення м’язів гомілки стимулює відтік венозної крові до серця. Гімнастичні вправи, їзда на велосипеді, танці та плавання покращують венозний відтік.
З іншого боку, заняття такими видами спорту, як теніс, сквош, гандбол і баскетбол, не рекомендуються, оскільки під час них вени розширюються, а венозне повернення крові сповільнюється.

Тепло сприяє розширенню вен. Тому слід уникати тривалого перебування на сонці, використання гарячого воску, систем підігріву підлоги, гарячих ванн і саун.

Щоденне обливання ніг прохолодною водою після душу активує функціонування вен, а також зменшує відчуття тяжкості та болю в ногах. Прогулянки біля водойм поєднують прохолоду і фізичне навантаження.

Запори й зайва вага викликають підвищення венозного тиску, але з ними можна боротися шляхом дотримання дієти з високим вмістом клітковини, вживанням достатньої кількості рідини (близько 1,5 л води на день), а також за допомогою обмеження споживання насичених жирів (вершкового масла, червоного м’яса).

Занадто вузький одяг стискає вени та перешкоджає венозному поверненню крові. Носіть вільний одяг, уникайте вузьких штанів, корсетів, поясів і щільно обтислих еластичних (не компресійних) панчіх.

Туфлі на високих підборах, а також туфлі без підборів не забезпечують достатнього тиску, щоб сприяти венозному поверненню крові. Тому в ідеалі слід носити взуття з підборами висотою близько 3-4 см.

Зменшити застій крові у венах під час сну можна за допомогою виконання перед сном декількох рухів ногами як під час їзди на велосипеді, а також піднявши край ліжка в ногах приблизно на 10-15 см (за допомогою подушки тощо).

Повернення венозної крові можна стимулювати за допомогою масажу ніг від стопи до стегна у напрямку венозного кровообігу.

Як тільки ви відчули біль, важкість у ногах, з’явилися набряклість або «некрасиві» вени – негайно зверніться до лікаря, щоб якомога раніше діагностувати хронічне захворювання вен і почати лікування. Повідомте свого лікаря про вагітність або застосування гормональної терапії, оскільки і те й інше може посилювати симптоми хвороби.
Регулярний огляд лікаря відіграє важливу роль у виборі оптимального методу лікування.
Варіанти терапії більш докладно описані в розділі“Рішення”.

Чи всі ваші звички хороші?

1/5 - Які види спорту слід обирати при важкості в ногах?

Ходіння
Теніс
Верхова їзда
Їзда на велосипеді
Для покращення циркуляції крові рекомендовано займатися спортом. Однак, деяких видів спорту слід уникати або вони потребують додаткового спостереження у лікаря: важка атлетика; деякі види єдиноборств; види спорту, якими займаються на жорстких поверхнях (марафонський біг, теніс, баскетбол, та інше); види спорту в жаркому середовищі або ті, які потребують тісної екіпіровки (фехтування, їзда на конях, хокей, та ін.)

2/5 - Яку позицію тіла слід приймати при болі та важкості в ногах?

Сидячи, ноги випрямлені
Сидячи, схрестивши ноги
Позу лотоса
Лежачи, ноги злегка підняті
Кров буде циркулювати краще, якщо Ви випрямите ноги, коли сидите або лежите. Також Ви можете підняти підніжжя ліжка на 10-15 см. Якщо Ви вимушені сидіти або стояти протягом тривалого часу, робіть регулярні перерви так часто, як це можливо, ходіть та згинайте ступні.

3/5 - Які щоденні звички можуть запобігти виникненню важкості в ногах?

Розслаблюючі, гарячі ванни
Швидкий, прохолодний душ
Довготривалий, гарячий душ
Закінчувати прийняття душу ополіскуванням ніг холодною водою
Для запобігання виникненню важкості в ногах, уникайте впливу тепла, такого як прийняття гарячих ванн або душу. Також, слід уникати саун, турецьких бань та воскової епіляції. Для покращення циркуляції крові слід ополіскувати ноги холодною водою в кінці прийняття душу.

4/5 - Як адаптувати харчування, якщо Ви страждаєте на венозну недостатність?

Пити достатню кількість води (не менше 1.5 л)
Обмежити споживання насичених жирів (вершкове масло, червоне м'ясо, та ін.)
Пити чай та каву
Обмежити куріння та споживання алкоголю
Слід збалансувати своє харчування, обмежити продукти, які сприяють виникненню венозного застою, такі як алкоголь, прянощі, кава, чай та тютюн. Якщо ви маєте надлишкову вагу, спробуйте схуднути (наскільки це можливо).

5/5 - Що Вам слід носити, якщо Ви страждаєте від важкості в ногах?

Взуття на високих підборах
Взуття на низьких підборах
Плаття
Вузькі джинси
Для покращення циркуляції крові, бажано не носити пояса, ремені, занадто тісний одяг. Окрім того, краще не носити взуття на високих підборах та високих чобіт, які стискають щиколотку. Обирайте зручне взуття на низьких підборах (від 3 до 4 см максимум).
ПІДТВЕРДИТИ ВІДПОВІДЬ
НАСТУПНЕ ПИТАННЯ

Перевірте свої вени!

Цей швидкий опитувальник дозволить вам оцінити потенційний ризик розвитку хронічного захворювання вен або його відсутність

Перевірте свої вени!

Цей швидкий опитувальник дозволить вам оцінити потенційний ризик розвитку хронічного захворювання вен або його відсутність